مولتی روتور نقشه برداری هوایی فتوگرامتری

اولین مولتی روتور کاملا خودکار در ایران (تا این تاریخ و کم نظیر در خارج از کشور در این سطح قیمت) که می تواند با حمل دوربین های بسیار با کیفیت یک طیفی یا چند طیفی مساحت 64 هکتار زمین (جهت نقشه های شهری، توپوگرافی و …) و یا 12 کیلومتر خط مستقیم (جهت نقشه های خطوط نفت و گاز و یا جاده های برون شهری و …) را با یک پرواز با سرعت تنها 5 متر بر ثانیه و دقت عمل بسیار بالا تحت عکس برداری هوایی نقشه برداری هوایی فتوگرامتری قرار دهد. شرکت داوین با بهره گیری از علوم به روز این صنعت، خدمات نقشه برداری هوایی و تهیه مدلهای سه بعدی را از صفر (عکس برداری هوایی) تا صد (تحویل انواع خروجی های نقشه به همراه گزارشات مربوط به کنترل کیفیت) در سطح کیفیتی روز کشورهای پیشرو در این صنعت ارائه می نماید.

مشخصات

فریم  آلومینیمی بسیار مقاوم و در عین حال سبک. قابلیت نصب دوربینهای سونی NEX5، سونی NEX7، و دوربینهای فول فریم کانن 5D Mark II، کانن 5D MarkIII و سونی آلفا برای نقشه برداری هوایی و فتوگرامتری. دارای چهار عدد موتور قوی و ملخ مناسب برای پروازهای طولانی. طراحی و ساخت این مولتی روتور در این سطح قیمت در نوع خود بی نظیر بوده و تستهای فراوانی روی این پرنده صورت گرفته که نتایج بسیار عالی به همراه داشته است.

قابلیتها

نقشه برداری هوایی بصورت تماما خودکار برنامه ریزی و کنترل شده توسط اتوپایلوت. تهیه مدل ارتفاعی رقومی DSM، مدل رقومی زمین DTM، مدل رقومی سطحی DEM و همچنین تهیه نقشه و یا عکس نقشه Photo Map و همچنین تولید مدلهای سه بعدی که قابلیت کار کردن در محیط اتو کد را داشته باشند. قابلیت ارائه نقاط جی.پی.اس برای هر عکس هوایی به منظور بوجود آوردن رفرنسهای جغرافیایی لازم برای هر عکس که این رفرنسها در نرم افزارهای تولید نقشه به کار گرفته خواهند شد. این مولتی روتور می تواند در یک پرواز مساحت 64 هکتار زمین و یا 12 کیلومتر خط مستقیم را با سرعت 5 متر بر ثانیه و دقت بسیار بالا تحت عکس برداری هوایی با وضوح تصویری و قدرت تفکیک پذیری تصویر در سطح عالی قرار دهد که در نوع خود نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر که از مولتی روتور برای نقشه برداری هوایی استفاده مینمایند در این سطح قیمت بی نظیر است.  

گزینه ها

مناسب حمل دوربینهای با کیفیت جهت عکس برداری هوایی. میتوانید با استفاده از این مولتی روتور دوربینهای فول فریم سونی و کانن را نیز برای مقاصد فتوگرامتری – نقشه برداری هوایی – حمل نمایید و نقشه ها و یا مدلهای سه بعدی بسیار دقیقی بدست آورید. می توان یک دوربین مجزا نیز جهت تصویر برداری هوایی همزمان با عکس برداری هوایی روی این مولتی روتور نصب نمود. این پرنده گزینه بسیار عالی برای حمل دوربینهای چند طیفی چه برای مصارف نقشه برداری هوایی و چه برای مصارف مدیریت کشاورزی می باشد.